Dnes je neděle 28.11.2021

Úspěšní vysokomýtští plavci na Podzimní ceně Motorletu

Foto archiv Plavecký klub Vysoké MýtoSérii tří závodních víkendů vysokomýtští plavci ukončili 9. října v Praze - Radlicích. Závodů se z naší skupiny dle programu mohli zúčastnit pouze kluci z kategorie staršího žactva (2008-2007). Výsledková bilance byla skvělá: 2 plavci = 8 startů – 6 klubových rekordů – 7 umístění na stupních vítězů.

Adam Novotný 3x zvítězil. Čas ve finále na trati 200 m volný styl (kraul) 2:00,21 byl naprostá fantazie. Je to vylepšený klubový rekord o úctyhodné 3 vteřiny! Vítězný čas 0:55,00 na poloviční trati Adama řadí na první místo letošních tabulek, stejně jako na trati 200 m.

Tom Winkler, přestože závodil s o rok staršími soupeři, bral dvě druhá místa na prsařských tratích (100 m, 200 m), zároveň na těchto distancích vylepšil klubová maxima v kategorii třináctiletého žactva. Třetí místo obsadil ve finále na 200 m volným stylem. Na klubový rekord mu chybělo nicotných 0,08 vteřiny.

Kluci skvělá práce! Doufejme, že výkonnost půjde ještě nahoru a ty nejlepší výkony si ještě šetříte na blížící se Mistrovství ČR.

Pro kluky bylo bonusem a skvělým zážitkem být v „osobním kontaktu“ s aktuálně nejlepší českou plavkyní – reprezentantkou ČR Barborou Seemanovou, která jako závodnice Motorletu dekorovala plavce, kteří se umístili na stupních vítězů.

Trenéři Plaveckého klubu Vysoké Mýto

Výsledky:

Novotný Adam 2007 - kategorie 2007-2008
200VZ             2:02,01 - ve finále 2:00,21     1. místo - KLUBOVÝ REKORD čtrnáctileté žactvo
200PZ             2:21,02                                    1. místo - KLUBOVÝ REKORD čtrnáctileté žactvo
100PZ             1:04,97                                    2. místo - KLUBOVÝ REKORD čtrnáctileté žactvo
100VZ             0:55,00                                    1. místo - KLUBOVÝ REKORD čtrnáctileté žactvo

Winkler Tom 2008 - kategorie 2007-2008
200VZ             2:07,33 - ve finále 2:05,57     3. místo
100P               1:16,62                                    2. místo - KLUBOVÝ REKORD třináctileté žactvo
200P               2:43,53                                    2. místo - KLUBOVÝ REKORD třináctileté žactvo
100VZ             0:59,16                                    5. místo