V pořadí šestý závod Českého poháru uzavřel nominační zápolení nejlepších sjezdařů. Poslední nominační body si sjezdaři rozdělili při nedělním Mistrovství České republiky ve sprintu na umělé slalomové dráze v Roudnici nad Labem, kde současně probíhalo také Akademické mistrovství ČR a závody v boat crossu.
Třetím místem na Mistrovství ČR ve sprintu si tak necelý týden před odjezdem do místa konání světového šampionátu ve švýcarském Muotathalu s přehledem zajistila účast dvojice Daniel Suchánek –Ondřej Rolenc.
Ani při Akademickém mistrovství ČR, kde mohou startovat pouze studenti vysokých škol, nezůstal Daniel bez medaile. Svého parťáka Ondru vyměnil za Antonína Haleše z Českého Krumlova a spolu si dojeli také pro zlatou medaili.
Při třetím ročníku boat crossu, což je kontaktní závod s řadou zajímavých situací, při kterém najednou odstartují 4 lodě, závod nejlépe zvládla dvojice Suchánek – Rolenc a navázala tak na vítězství Suchánek – Jílek při prvním ročníku tohoto závodu v ČR.
Z dalších výsledků Mistrovství ČR:
C2 m 12. místo Filip Krejza – Jakub Šilar
C1 m 6. místo Daniel Suchánek
20. místo Jakub Šilar
K1 ž 33. místo Michaela Zedníčková
K1 m 18. místo Filip Krejza
24. místo Jan Veniger
64. místo Jakub Zrzavý
Reportáž ČT ZDE.
Luděk Roleček
![]() |
![]() |
Dvojice Suchánek – Rolenc | Dvojice Krejza – Šilar |
Nahoře dvojice Suchánek – Haleš (vlevo)
Foto Aleš Berka