Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je pátek 17.9.2021

Prohru s Orlem Orlice A napravili stolní tenisté výhrou nad TTC Ústí nad Orlicí C


Orel Vysoké Mýto A vyhrál nad TTC Ústí nad Orlicí C, foto Martin Dvořák Poslední únorový den se hrálo další kolo krajské soutěže ve stolním tenisu. Hráče Orla Vysoké Mýto A čekal velice náročný výjezd na utkání s Orlem Orlice a TTC Ústí nad Orlicí C. V dopoledním zápase zaznamenali vysokomýtští první prohru v této sezoně, odpoledne se jim ale povedlo zvítězit.

 

Orel Orlice A – Orel Vysoké Mýto A 10:7

Utkání nezačalo pro hráče Vysokého Mýta dobře, jelikož se jim poprvé v této sezoně nepodařilo vyhrát alespoň jednu čtyřhru. Vysokomýtská dvojice Dvořák - Vojnar prohrála s dvojicí Adamec V.- Hubálek ve třech setech a úspěšní nakonec nebyli ani Hýbl s Fišerem, kteří prohráli až v pěti setech s dvojicí Adamec M. - Dokoupil.

 

V první sérii dvouher se vysokomýtským podařilo dotáhnout manko ze ztracených čtyřher a stav utkání tak byl 3:3. V dalších sériích dvouher pokračovala přetahovaná o každý bod a do poslední série dvouher se šlo za nerozhodného stavu 7:7. Do konce utkání už ale vítězili pouze hráči Orla Orlice, kteří tak nakonec po více než tří a půl hodinovém boji připravili Orlu Vysoké Mýto první letošní prohru 7:10.

Body: Hýbl 2 b, Dvořák 2 b, Fišer 2 b, Vojnar 1 b

 

TTC Ústí nad Orlicí C – Orel Vysoké Mýto A 7:10

V odpoledním utkání bylo hlavním úkolem vysokomýtských zapomenout na dopolední prohru a přidat potřebné vítězství. To se jim splnilo již v úvodu, když dvojice Hýbl - Fišer vyhrála čtyřhru. První dvě série dvouher pak byly pod taktovkou hráčů Vysokého Mýta, kteří odskočili svému soupeři do vedení 7:3. Své zápasy prohrál pouze Vojnar. Hráči Ústí nad Orlicí se však nevzdali a díky vítězným pětisetovým bitvám byl před poslední sérií dvouher stav utkání 9:5 pro vysokomýtské. Následně přišly dva body pro ústecké, když Hortlík zvládl další pětisetovou bitvu a porazil Hýbla a Fišer byl kvůli svalovému zranění nucen vzdát Jedličkovi. Drama v podobě posledního zápasu ale nepřipustil Dvořák, který přidal desátý bod na stranu Orla Vysoké Mýto. Po skoro třech hodinách tak Orel Vysoké Mýto mohl slavit výhru 10:7.

Body: Hýbl 2,5 b, Fišer 2,5 b, Dvořák 3 b, Vojnar 1 b

 

Čtyři kola před koncem tak i nadále drží Orel Vysoké Mýto vedoucí příčku krajského přeboru. Další utkání sehraje 14. března v Moravské Třebové a v Poličce.

Jiří Vojnar

Foto: Martin Dvořák

 

Tabulka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   
V dopoledním utkání s Orlem Orlice A zaznamenali vysokomýtští první prohru v této sezoně, foto Martin Dvořák Vysokomýtským se podařilo zvítězit nad týmem TTC Ústí nad Orlicí C, foto Martin Dvořák