Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je pátek 17.9.2021

Poděkování žákům, jejich rodičům a všem z knířovské základní školy


Foto archiv ZŠ Knířov

Všechny základní a střední školy ze dne na den utichly. Od 11. března, kdy vláda rozhodla, že kvůli šíření epidemie uzavře školy, se výuka přesunula ze škol do domovů. Učitelé, školáci i jejich rodiče spojili svoje síly a dokázali, že zvládnou každou situaci. Zaslouží si za to velké poděkování. Jedno takové poděkování je od ředitelky knířovské základní školy Moniky Bystřické Mandíkové: "Ráda bych nejdříve poděkovala našim dětem za to, jak zvládají domácí školu, komunikují s učiteli, točí videa, malují obrázky, posílají momentky ze všedních dnů, plní úkoly včetně dobrovolných aktivit, snaží se mít vše hotové, i když se jim kolikrát nechce. Ale nezvykle i za jejich smutek po škole, oblíbené paní učitelce, vychovatelce, spolužácích nebo školních mazlíčcích, což je projevem, že do školy chodí rády.

 

Obrovské dík patří rodičům našich žáků, ale i prarodičům, kteří dětem pomáhají zvládnout učení, spolupracují se školou, povzbuzují své děti v práci, vymýšlí nejrůznější aktivity pro zahnání nudy, za obrovskou trpělivost i shovívavost a hlavně za čas, který si musí najít v sledu každodenních povinností, aby dětem pomohli s moderní technikou, výukovými aplikacemi, zadanými cvičeními a plnění školních úkolů.

 

V neposlední řadě bych ráda poděkovala celému kolektivu školy, který se musel semknout a domluvit se na společném postupu po uzavření školy. Třídním učitelkám za každodenní práci, osobní přístup i za to, jak se popasovaly s výzvou online vzdělávání. Za čas, který si najdou na všechny „své“ školní děti občas na úkor vlastních dětí. Za nápady i úkoly, kterými se snaží zpestřit domácí školu. Vychovatelkám ze školní družiny za práci na projektech, hrách i překvapení, které plánují pro děti po návratu do školy. Provozním zaměstnancům za opravdu důkladnou desinfekci celé školy a přípravu i zvelebení školní zahrady, kde běžně trávíme s dětmi mnoho času při venkovním učení. A v neposlední řadě i za dobrovolnickou činnost, jakou je šití roušek ve svém volném čase.

Každý den děkuji za to, že jsme všichni zdraví, obzvlášť v dnešní době."

 

Foto archiv Základní škola Vysoké Mýto, Knířov

Foto archiv ZŠ Knířov