Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je sobota 31.7.2021

M-klub se kvůli koronaviru dočasně přesunul na internet


Foto archiv Vysokomýtská kulturníPřísná vládní nařízení stále neumožňují pořádání hromadných akcí. Kultura přitom patří mezi důležité lidské potřeby. Proto ve vysokomýtském M-klubu připravili celou řadu pořadů v on-line prostředí. Na webu a Facebooku přenášejí livestreamy koncertů, videorozhovory se zajímavými vysokomýtskými osobnostmi, loutkové pohádky pro děti a další pořady. Prostřednictvím on-line programu se snaží se svými návštěvníky navázat kontakt ve všech běžných aktivitách, na které byli zvyklí.

 

Postupně vytváří i nové pořady, kterými se snaží lidem udělat radost. "Pro začátek jsme se ji rozhodli udělat tam, kde je jí zapotřebí zřejmě nejvíce. Proto jsme navázali kontakt s místními a okolními Domovy pro seniory, pro které chystáme „koncert na míru“. Klienti domovů si sami vybrali skladby a tak vznikl originální „jukebox pro seniory“. Projekt nám pomáhají realizovat učitelé Základní umělecké školy Vysoké Mýto, kteří si pečlivě připravují požadované písničky z Domovů. Nahrané a sestříhané je následně pošleme klientům do zařízení, aby si koncert mohli patřičně užít," řekla Klára Ondrušková.

 

Foto archiv Vysokomýtská kulturníPodobně jako v běžném režimu M-klub nabízí také taneční aktivity. "Nyní pracujeme na nahrávání tanečních choreografií nejen španělského stylu, které pro nás připravuje lektorka Kateřina Matějková. Choreografie jsou uzpůsobené tak, abyste si je mohli s námi společně zatancovat z pohodlí domova," pokračuje Klára Ondrušková.

 

A samozřejmě myslí i na nejmenší návštěvníky. "Pro děti máme na každou neděli přichystané pohádky, které zveřejňujeme na M-klubovém YouTube kanálu ve spolupráci s divadelními soubory, které běžně můžete navštívit v Šemberově divadle, nebo v Amfiteátru," dodala Klára Ondrušková.

 

Další novinkou jsou live stream koncerty, kterými M-klub podporuje regionální skupiny. "V M-klubu se už představila skupina The Excite, další bude Trigonum Mortis, obě skupiny z Vysokého Mýta. Dále zahraje kapela The Deep Six z Hradce Králové, Drymča a Petr z Litomyšle a hvězdou streamů bude legendární Dukla Vozovna z Pardubic. V dubnu plánujeme koncert skupin W.A.F., Corpulent Provocateur a Citizen37. Koncerty dávají kapelám jedinečnou možnost zahrát si na pódiu koncert pro diváky, kteří dění sledují z pohodlí a bezpečí svého domova. Fanoušci pak mohou během i po skončení koncertu poslat libovolný příspěvek, kterým danou kapelu podpoří," řekl vedoucí M-klubu Vojtěch Sedláček.

 

Foto archiv Vysokomýtská kulturníA to není zdaleka všechno. "I nadále pokračujeme v natáčení oblíbeného pořadu „Na pódiu“, kam si pravidelně zveme vysokomýtské umělce a osobnosti. Zpětně se můžete podívat prostřednictvím YouTube kanálu na natáčení s Adamem Čuříkem, Petrem Klofandou, Šárkou Müllerovou, docentem Janem Klímou, Ondřejem Fenclem, Davidem Němcem, W.A.F., The Shookies, Ivou Vrátilovou nebo Davidem Lukášem," doplnil Petr Mikulecký.

 

Reportáž M-klub se kvůli koronaviru dočasně přesunul na internet

 

Záznam pohádky Jak Kašpárek vyléčil Lucifera v podání Loutkového divadla Srdíčko Vysoké Mýto