Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je sobota 31.7.2021

Kytičky na vysokomýtském náměstí jako poděkování za záchranu lidských životů


Náměstí Přemysla Otakara II.Jestli chcete poděkovat zdravotníkům a všem, kteří se podílejí na záchraně lidských životů v době pandemie, přidejte se v sobotu 24. dubna mezi 8.00 až 18.00 a namalujte kytičku na náměstí Přemysla Otakara II. „Namalujeme na náměstí kytičky jako poděkování všem zdravotníkům za jejich obětavost, péči, ochotu a profesionální přístup. Záběry a reportáž zamíří do nemocnic, abychom potěšili všechny, kteří v době pandemie pomáhají v první linii,“ řekla ředitelka základní umělecké školy Iva Vrátilová. Tuto akci inspiroval dopis od tatínka žáka z výtvarného oboru základní umělecké školy.

 

Vše, co je k malování potřeba, bude připraveno na místě. Kbelíky, štětky, voda a pro toho, kdo bude potřebovat, tak i šablony květin. „Celkem máme připraveno 900 kilogramů plavené křídy a více jak 30 kbelíků a štětek. Zázemí nám poskytnou malé stany v každém rohu náměstí,“ doplnila Iva Vrátilová. Po celou dobu budou na stanovištích u stanů k dispozici „navigátoři“, kteří zajistí hladký průběh celé akce v souladu s protiepidemickými opatřeními.

 

Akci pořádá Základní umělecká škola Vysoké Mýto ve spolupráci se Střediskem volného času Mikádo, Gymnáziem Vysoké Mýto a M-klubem. K organizaci celé akce přispěla řada firem a institucí nejenom z Vysokého Mýta.

 

Foto Radek Štěpán

 

Plakát