Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je sobota 31.7.2021

Koncert festivalu Pardubické hudební jaro z kostela sv. Vavřince on-line


PlakátLetošní koncert Mezinárodního festivalu Pardubické hudební jaro z kostela sv. Vavřince ve Vysokém Mýtě se kvůli epidemii uskutečnil on-line. Vysílán byl v neděli 18. dubna v 19.00 prostřednictvím Facebooku a Instagramu a je i nadále dostupný na www.pardubickehudebnijaro.cz. Na koncertě vystoupili CZECH BRASS, soubor žesťových nástrojů v obsazení Marek Zvolánek, Stanislav Masaryk a Martin Pavluš – trubky, Lukáš Moťka a Stanislav Penk – pozouny, Pavel Debef – bastrombón a Karel Malimánek – tuba. Zazněla díla významných mistrů – Marc-Antoine Charpentier, Pavel Josef Vejvanovský, Johann Sebastian Bach, Georg Friedrich Händel a Wolfgang Amadeus Mozart. 

 

Soubor Czech Brass je sdružením špičkových českých hráčů na žesťové nástroje. Umělecky ho vede trumpetista Marek Zvolánek, mezinárodně frekventovaný sólista. Ansámbl se představí v celé šíři svého interpretačního záběru.

 

Streamované koncerty můžete zhlédnout zcela zdarma. Chcete-li si přesto zakoupit virtuální vstupenku, zřídili pořadatelé pro tyto účely transparentní účet. Více na www.pardubickehudebnijaro.cz.