Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je sobota 31.7.2021

Galerijní noc (nejen) pro děti


Plakát Noc galerie 2021Tři vernisáže, koncert, divadelní představení, módní přehlídka, výtvarné dílny, jízda na koloběžkách, prohlídka sklepení... To vše čeká na návštěvníky letošní Noci v galerii v pátek 11. června, která je určena primárně nejmladším návštěvníkům. Podtitul galerijní noci "Jonáš nespí, nespěte ani vy" jsme si vypůjčili z večerníčku o Kanafáskovi. Autorka létající peřiny a neúnavného Jonáše, Galina Miklínová, totiž bude celé léto ve Vysokém Mýtě vystavovat svoji ilustrační a filmovou tvorbu. Vernisáží hravé výstavy nazvané Lichožrouti celý festival zahájíme. Filmoví požírači ponožek jsou zřejmě společně s Kanafáskem nejznámějšími postavičkami, které autorka vytvořila. Během úvodního večera ji doprovodí výtvarné dílny.

 

Kromě vyrábění si děti vyzkoušejí na náměstí Přemysla Otakara II. také jízdu zručnosti na koloběžkách. Tu připravilo turistické informační centrum, které nedávno otevřelo zbrusu novou půjčovnu koloběžek.

 

Další část programu se uskuteční v příjemném prostředí nedaleké kavárny Bonviván, jež se nachází na rohu Tůmovy a Šafaříkovi ulice. V malebné zahradě si zanotujete společně s vysokomýtským pěveckým sborem Otakar známé melodie z pera Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře. Hned poté následuje pohádka Jak Honza ke štěstí přišel v podání místního divadla Di.

 

Dění se postupně přenese o pár metrů dál k Litomyšlské bráně, kde zahájíme sezonu výstavou prací žáků zdejší základní umělecké školy nazvanou Město bran a věží. Během vernisáže vystoupí ještě jednou Otakar s melodiemi plnými pohody a zhlédnete módní přehlídku, kterou připravili klienti Bereniky jako malý exkurz do historie.Třetí vernisáž se posléze uskuteční v Galerii ve zvonici na Vaňorného náměstí. Zde vystaví své velkoformátové černobílé fotografie František Heusler.

 

Večer zakončí pouliční koncert zpěváka a kytaristy Vladimíra Daťky, známého také jako Pishcoth (Piškot). Jeho one man show si užijete opět na prostranství před Litomyšlskou branou.

 

Občerstvit se můžete v Bonvivánu nebo na náměstí v MD food trucku a stánku Chocathé.

 

Většina programu se s ohledem na bezpečnost odehraje pod širým nebem. Vstup je zdarma. Pro aktuální informace týkající se vládních nařízení sledujte webové stránky galerie nebo turistického informačního centra

Iveta Danko, kurátorka MG