
Ve čtvrtek 7. září se sešli ve Vysokém Mýtě zástupci královských věnných měst. Hlavním bodem jejich jednání byla Volba královny královských věnných měst, která se letos uskuteční v Mělníku 28. října. Téma letošního ročníku se bude přímo vztahovat k Mělníku, tedy „Víno a vinařství“
Zástupci byli dále informováni o prvním ročníku Turnaje o putovní štít královských věnných měst ve fotbale mladších elévů. Pořádání tohoto turnaje navrhl SK Vysoké Mýto a také první ročník zorganizoval. Malí fotbalisté ze všech devíti měst budou mezi sebou soupeřit na vysokomýtském stadionu ve čtvrtek 28. září 2006.
Dále se diskutovalo o společných propagačních materiálech, o Krkonošské výstavě, kde bude mít sdružení královských věnných měst svůj stánek, zástupci z Chrudimi informovali o literární soutěži seniorů. Po jednání ukázal starosta Bohuslav Fencl všem přítomným novou základní školu a sportovní areál na náměstí Pod Kaštany a autodrom.