Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je neděle 17.8.2025

Týden hudby na vysokomýtském náměstí


Od pondělí 1. 8. do pátku 5. 8. 2005 je pro milovníky letních festivalů a příjemné muziky připraveno 10 koncertů kapel různých hudebních žánrů.
 
 
 
 
 
Na přelomu července a srpna ožívá vysokomýtské náměstí na devět letních večerů kulturou filmovou a hudební. Na čtyři poslední červencové dny do města přijel Kinematograf bratří Čadíků a nabídnul divákům  v letním kině kvalitní snímky české produkce.
V pondělí 1. srpna pak bude filmové umění vystřídáno uměním hudebním. S touto kombinací se vysokomýtští mohli setkat již v loňském roce.
Doufáme, že v programu letošního Týdne hudby si každý vybere to „své“ a že muzikanti udělají radost co největšímu počtu diváků a posluchačů. Těšit se můžete na zvučná jména pražských umělců, na kapely u nás ještě neobjevené, přesto zajímavé,  i na amatérské kapely z okolí Vysokého Mýta. Letos poprvé vystoupí na Týdnu hudby zahraniční interpret, tentokrát z Belgie.
Přejeme Vám za pořadatele hodně zábavy a sluníčka…
 
Informace z průběhu Týdne hudby a fotogalerie z jednotlivých večerů najdete pod článkem.
 
Program:
 
Město Vysoké Mýto a M-KLUB Vysoké Mýto Vás srdečně zvou na
 
 
1. – 5. 8. 2005
 
na náměstí Přemysla Otakara II.
 
ZAČÁTKY KONCERTŮ VŽDY V 19.00 A VE 20.00 HODIN!!!
 
Pondělí 1. srpna                           Swing club                   Vysoké Mýto, Choceň (swing)
                                                  Groove Grocery         Belgie (pop-rock)
 
Úterý   2. srpna                            Popel                           Choceň (pop-rock)
                                                  TRABAND                     Praha (folkrocková dechovka)
 
Středa 3. srpna                             Fíci                              Třemošnice (folk)
                                                   GREENHORNS s Janem Vyčítalem  Praha (country)
 
Čtvrtek 4. srpna                           Zbytky slušnosti           Vysoké Mýto (folk-rock)
                                                   IVAN HLAS – trio       Praha (pop)
 
Pátek 5. srpna                               Blue Box                     Brno (pop)
                                                   UŽ JSME DOMA           Praha (originální rock)
 
Ivan Hlas - trio vystoupí ve Vysokém Mýtě ve čtvrtek 4. srpna
 
Stále oblíbenější kapela Traband z Prahy se představí na Týdnu hudby 2. srpna.
Rozhovor s kapelou si můžete přečíst zde,  článek o kapele zde.
 
 
Partnery Týdne hudby jsou firmy SOAN s. r.o. Vysoké Mýto a NOPEK spol. s r. o.
Mediálním partnerem je portál www.kulturniakce.cz
 
 
 
Fotografie pro vás denně pořizuje Lucie Šedová.
 
 
Jak probíhal Týden hudby 2005
 
Den první – pondělí – Swing Club, Groove Grocery
 
6. ročník Týdne hudby zahájil Swing Club v obsazení zkušených vysokomýtských a choceňských muzikantů. Příjemné rytmy swingu, blues a jazzu si přišlo poslechnout několik stovek příznivců všech věkových kategorií.
Letos poprvé nabídli organizátoři festivalu zahraničního hosta. Desetičlenná formace z Belgie GROOVE GROCERY mile překvapila posluchače svým pestrým hudebním rejstříkem funku, soulu, crossoveru rocku i diska. K báječné atmosféře večera přispělo jistě i krásné letní počasí.
 
Den druhý – úterý – Popel a Traband
 
Mladí hudebníci z pop-rockového Popela přilákali do Vysokého Mýta i posluchačstvo choceňské. Nutno podotknout, že Popelu to šlape rok od roku lépe a jejich muzika je plná nových nápadů.
Před koncertem pražského Trabandu, se náměstí zaplnilo téměř k prasknutí. Je vidět, že se tato originální kapela, která sází především na dechové nástroje,  stává stále více oblíbenou zejména mezi mladým publikem. Svým strhujícím vystoupením kapela v čele s Jardou Svobodou doslova roztančila celý velkoprostorový stan.  Trabandi letos oslavili 10. narozeniny a za své v pořadí již čtvrté CD s názvem Hyjé! získali hudební cenu Anděl 2005.
 
Den třetí – středa – Fíci a Greenhorns
 
Dnešní večer se nesl ve znamení folk a country muziky. Svými folkovými kytarami příjemně naladili publikum už Fíci z Třemošnice. Dnes se sešlo publikum opravdu různorodé s převahou starších ročníků. Několik set lidí si nechtělo nechat ujít vystoupení legendy country, Honzy Vyčítala se svými Greenhorny. Celý koncert Honza Vyčítal i moderoval a střídal se ve zpěvu s Petrem Kocmanem. Zazněly jak písně novější, tak i notoricky známé písničky z let šedesátých a sedmdesátých. Vždyť kdo by neznal Oranžovej express nebo Holku od Červené řeky?
 
 
Den čtvrtý – čtvrtek – Zbytky slušnosti a Ivan Hlas trio
 
Zbytky slušnosti netřeba představovat, tato místní kapela koncertuje na Týdnu hudby celkem pravidelně a své příznivce potěšila svým citlivým vystoupením i dnes.
Také Ivan Hlas přilákal do Vysokého Mýta stovky nadšených diváků. Když začal koncert tří skvělých muzikantů ve složení Ivan Hlas, Norbi Kovač a Jaroslav Olin Nejeschleba, publikum téměř nedýchalo. Bratrům Svěrákovým se navíc podařilo trio skvěle nazvučit.
Krásná atmosféra, skvělý hudební zážitek!
 
 
Den pátý – pátek – Blue box a Už jsme doma
 
Dopravní situace na hlavní tepně z Brna byla dnes složitá nejen kvůli objížďkám, ale i díky dovolenkářům. Brněnský Blue box dorazil se zpožděním a tak se i začátky koncertů opozdily zhruba o půl hodiny. Blue Box zvládl odehrát svůj popový repertoár i bez nemocného basáka.. 
Originální rock v podání pražských Už jsme doma letošní Týden hudby uzavřel. Tato 20 let hrající kapela má za sebou i turné po Americe a ač to není hudba pro davy, své příznivce si našla i ve Vysokém Mýtě.
 
 
Nutno dodat, že Týdne hudby 2005 měl snad největší návštěvnost za celou svou šestiletou historii. Muzice přálo, navzdory nepříznivým prognózám, i počasí. Všem, kdo se na této příjemné letní akci podíleli, děkujeme.