Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je pátek 17.9.2021

Světový den první pomoci učí, jak zachraňovat (reportáž)


Světový den první pomociAkce ke Světovému dni první pomoci, kterou každoročně pořádá orlickoústecký Oblastní spolek Českého červeného kříže, se letos uskutečnila na náměstí Přemysla Otakara II. ve Vysokém Mýtě 9. září. Jeho členové připravili ukázky první pomoci a ošetření poraněných. V programu se prezentovali také profesionální a dobrovolní hasiči, Policie ČR, zdravotnická záchranná služba, městská policie, BESIP či Mikádo - středisko volného času.

 

„Oproti minulým letům máme novinku v podobě Vodní záchranné služby Českého červeného kříže z Pastvin, která Vysoké Mýto navštívila poprvé. Druhou novinkou je stánek bezpříspěvkového dárcovství krve,“ řekl Jiří Preclík, člen OVR ČČK a místostarosta města Ústí nad Orlicí.

 

Loď Vodní záchranné služby byla velkým lákadlem. Právě tito záchranáři mají v posledních letech stále více práce. „Vyjíždíme dvakrát denně a k výjezdům máme ještě sanitku. Většinou to je o preventivní práci, anebo jezdíme na vyzvání – na opilce, přetížené lodičky, unavené plavce a podobně. Člověk si neuvědomí, že voda má přece jen daleko větší sílu a v určitých momentech je nebezpečná,“ řekl Jan Sündermann z Vodní záchranné služby ČČK.   

 

Celá akce cílí především na děti. Ostatně těmi se to na náměstí jen hemžilo. Určena je ale široké veřejnosti. „Návštěvnost odhadujeme 600 až 800 lidí během celého dopoledne. Oblastní spolek Českého červeného kříže pořádá šest takových podobných akcí, a to v Ústí nad Orlicí, v České Třebové, v Lanškrouně, ve Vysokém Mýtě, v Chocni a v Králíkách.   

Reportáž Světový den první pomoci učí, jak zachraňovat

Fotogalerie archiv Městský úřad Vysoké Mýto

 

Foto Marie Lněničková Foto Marie Lněničková
   
Foto Marie Lněničková Foto Marie Lněničková
   
Foto Marie Lněničková Foto Marie Lněničková
   
Foto Marie Lněničková Foto Marie Lněničková