Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je úterý 28.9.2021

Užijte si léto v Českomoravském pomezí a soutěžte o skvělé ceny


Ilustrační fotoLetní sezóna je v plném proudu a na návštěvníky turistické oblasti Českomoravské pomezí čeká spousta zážitků i zpestření v podobě několika soutěží. Pro všechny, kteří mají rádi výšky a báječné výhledy do krajiny, připravila destinační společnost Českomoravské pomezí novou soutěž „Vzhůru do oblak!“. Jak už název napovídá, provede vás tato soutěž po rozhlednách, věžích i přírodních vyhlídkách, odkud se vám představí oblíbené turistické cíle z netradičního úhlu pohledu. Soutěžní místa nenajdete jen v historických městech Litomyšl, Moravská Třebová, Polička, Svitavy a Vysoké Mýto. Vydat se můžete také do Toulovcových maštalí, na hrad Svojanov či zámek v Nových Hradech nebo do Mladějova s průmyslovým muzeem a úzkokolejkou. Hrací kartu se soutěžními otázkami si můžete vyzvednout v informačním centru nebo si ji stáhnout pod článkem.

 

Pak už stačí jen vyrazit na výlet a pozorně se dívat. Najít odpovědi na jednoduché otázky pro vás určitě bude hračka. Pokud najdete pět správných odpovědí, čeká na vás v informačních centrech malý dárek. Najdete-li alespoň deset správných odpovědí, postupujete do losování o hlavní ceny. Vyplněnou hrací kartu můžete odevzdat v informačním centru, zaslat poštou nebo naskenovanou či vyfocenou e-mailem. A o jaké ceny soutěžíme? Pro výherce jsou připraveny chytré hodinky, víkendové pobyty nebo volné vstupenky na památky, do muzeí či aquaparku.

 

Kromě výše uvedené novinky pokračuje i letos soutěž Kouzelné putování Českomoravským pomezím, která představuje pětadvacet nejzajímavějších turistických cílů regionu. Pokud nasbíráte požadovaný počet samolepek, můžete i v této soutěži vyhrát skvělé ceny, mezi kterými nechybí mobil, tablet, stolní hry a spousta dalších.

 

Dáváte-li přednost moderním technologiím, stáhněte si do mobilu aplikaci Geofun. Jedná se o unikátní hru vycházející z populárního geocachingu, při které navštívíte atraktivní místa Českomoravského pomezí, dozvíte se spoustu zajímavých informací, budete se bavit při plnění nevšedních úkolů a také si zahrajete o hodnotné ceny.

 

Uzávěrka všech soutěží je až na podzim, takže máte dost času vydat se za novými zážitky a zkusit štěstí.

Jiří Zámečník, destinační společnost Českomoravské pomezí

 

Ke stažení:

Leták Kouzelné putování 2020

Hrací karta Kouzelné putování 2020

Leták Vzhůru do oblak

Hrací karta Vzhůru do oblak