Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je úterý 28.9.2021

Okna knihovny dávají světlo


Foto archiv Vysokomýtská kulturníZa dveřmi i okny městské knihovny to pořád žije. Okna oddělení pro dětské čtenáře vyzdobili žáci základní umělecké školy. Dětské postavičky mávají dětem za okny a dávají vědět, že knihovna stále funguje. Okna oddělení pro dospělé čtenáře ozdobily hlavy, které představují různé osobnosti. "Zapůjčily nám je kolegyně z městské galerie. Na naši výstavu nepotřebujete vstupenku. Vstupte "oknem" do světa umění," řekla vedoucí knihovny Daniela Halousková.

Foto Daniela Halousková

 

 

 

 

 

V HLAVĚ

Hlava je akvárium myšlenek.
Rodrigo de la Serna

 

Naše hlava denně pojímá, zpracovává, vyhodnocuje a filtruje tisíce informací. Není div, že se někdy pořádně točí... Právě hlava určuje, které myšlenky přijmeme za své, dáme jim prostor, a které necháme jen tak proletět kolem nebo je dokonce vyženeme.

Co necháme uhnízdit ve své hlavě, určujeme sami. A právě k tomu má povzbudit tato minivýstava soch ze sbírky městské galerie v oknech knihovny – v místě nasyceném informacemi, idejemi a údaji.   

Hleď si udržet jasnou hlavu, jasnou hlavu za všech okolností, když má člověk rozum, má si ho vážit a ne ho zahazovat pro pokleslost nervů.
Karel Poláček