Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je neděle 2.10.2022

Svařeňská trafostanice opět ožívá výstavou


Foto archivV pořadí již osmá výstava ve Svařeni letos svým návštěvníkům nabízí pohled do sbírek modelářů a sběratelů z našeho okolí. Jsou to nadšenci, kteří se ve svém volném čase věnují vyřezávání, skládání, lepení, sestavování nebo hledání na internetu. Všechny spojuje dohromady několik vlastností, a to veliká trpělivost, smysl pro detail, a také hravost a zvídavost.

Na výstavě je mnoho pěkných fotografií modelů železnic a vláčků od Společnosti přátel železničního modelářství a železnice a vysokomýtských Železničních modelářů Kujebina, RC modelů letadel a aut od pana Josefa Štěpána. Nahlédneme do sbírek papírových modelů aut a autobusů Svařeňáka Petra Páva, do sbírky retro hraček a dřevěných modelů staveb také místního Aleše Daleckého a do sbírky historické výstroje a výzbroje hasičů, policie a četnictva Vladimíra Flídra. Každý vystavující vám umožní nahlédnout do svého soukromí prostřednictvím odpovědí na otázky typu: jaké mají sbírky či jaké tvoří modely, jak se k tomuto koníčku dostali, co pro ně tento zájem znamená atd.

 

Výstava je opět umístěna v bývalé trafostanici v centru Svařeně a je volně přístupná veřejnosti v době letní turistické sezóny, a to od května do října tohoto roku.

 

Zveme vás srdečně na zajímavou výstavu, kde se vy starší vrátíte do dětství a vy mladší se potěšíte z pěkných autíček či vláčků. Všechny generace na výstavě mohou najít inspiraci, jak trávit smysluplně a hodnotně volný čas.  Při této zálibě se posilují kladné lidské vlastnosti, jako je hravost, trpělivost, přesnost, pečlivost, vztah k historii.

Za osadní výbor Svařeň Pavla Dušková

Foto archiv modelářů

 

Foto archiv Foto Vladimír Flídr
   
Foto archiv  
   
plakát