Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je pondělí 2.8.2021

Českomoravské pomezí na televizních obrazovkách už v sobotu 19. června


Foto archiv Českomoravské pomezíV sobotu 19. června ve 12.55 začíná na TV Nova první díl letošní série pořadu Loskuták na výletě, který přináší tipy na výlet či dovolenou v jednotlivých krajích České republiky. Pořad se v loňském roce setkal s velkým zájmem diváků, a proto vznikají v letošním roce nové díly z dalších turisticky atraktivních míst Čech, Moravy a Slezska.

 

Hned první díl bude věnován Pardubickému kraji a konkrétně turistické oblasti Českomoravské pomezí. Diváci se mohou těšit na pestrý výběr starobylých památek, nevšedních muzejních expozic i přírodních krás. Se štábem TV Nova jsme zavítali do piaristického kostela, Portmonea, Klášterních zahrad i zámeckého areálu v Litomyšli. Vydali jsme se také za historickými automobily do Muzea českého karosářství ve Vysokém Mýtě nebo do expozice praček a prací techniky v městském muzeu ve Svitavách. Záběry vznikaly také ve zdejších muzejních dílnách, které pravidelně nabízejí workshopy seznamující se základy nejrůznějších řemesel. Natáčelo se také na rozhledně Pastýřka v Moravské Třebové, v zámeckém areálu v Nových Hradech, Poličce nebo pískovcových skalách Toulovcových maštalí.

 

Foto archiv Českomoravské pomezíZa spolupráci při vzniku celého pořadu náleží poděkování všem partnerům a provozovatelům turistických atraktivit v turistické oblasti Českomoravské pomezí, agentuře CzechTourism a Destinační společnosti Východní Čechy.

 

Součástí pořadu bude také soutěž o balíček rodinných vstupenek na zajímavá místa, mezi kterými nechybí hrad Svojanov, zámky a muzea v Litomyšli, Moravské Třebové a další oblíbené památky a muzea ve Svitavách, Poličce a Vysokém Mýtě.

 

Pokud tedy hledáte inspiraci na výlet nebo letní dovolenou plnou zážitků, sledujte pořad Loskuták na výletě na TV Nova už tuto sobotu 19. června od 12.55 hodin.

Jiří Zámečník, destinační společnost Českomoravské pomezí

 

Foto archiv Českomoravské pomezí