Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je pondělí 29.11.2021

Famózní Týden hudby vzdal hold legendám (reportáž)


Týden hudbyPředposlední srpnový týden prožilo vysokomýtské náměstí 22. ročník oblíbeného hudebního festivalu. Pět večerů nabitých hudbou připravilo tradičně město Vysoké Mýto společně s M-klubem. „My jsme v M-klubu vytvářeli dramaturgii Týdne hudby. Takovým pojítkem bylo vzdát hold legendám, které působí na české hudební scéně. Myslím si, že každý, kdo byl tady přítomen, ocenil energii Laca Decziho, který v 83 letech předvedl nádherný koncert. Stejně tak to bylo u Luboše Pospíšila. Vojta Nedvěd vzdal hold svému otci ve středu. Pak zazněli úžasní Monkey Business a krásnou tečkou byla Doga z Karviné, která zahrála v pátek,“ řekl dramaturg festivalu Vojtěch Sedláček.

 

Hlavní hvězdou byli letos určitě Monkey Business. Kapela složená z výborných muzikantů v čele s Romanem Holým a Matějem Ruppertem vystoupila ve Vysokém Mýtě v letních květovaných šatech a předvedla výbornou hudbu i úžasnou show. „Já si myslím, že kdo zažil tuto atmosféru, ten nejlíp pocítil, jak dokázali luxusně roztančit celé náměstí,“ řekl Vojtěch Sedláček.

 

„Po těch osmi a půl měsících, po skoro roku nehraní člověk ještě nemá plné sebevědomí, takže když jsme přijeli po šesté na náměstí, které nebylo moc zaplněné, tak jsem si říkal, jak to dneska bude… Po dnešním zážitku a po tom, co jsme si vzpomněli, jak jsme tady v M-klubu hráli, musím říct, že Vysoké Mýto je neuvěřitelné místo plné skvělých vnímavých lidí, kteří nám dneska večer udělali takou atmosféru jako letos podle mě ještě nikdo," řekl zpěvák Matěj Ruppert.

 

A skvělá atmosféra se nesla po všechny festivalové večery. Přitom díky různým hudebním žánrům byl každý úplně jiný. „Letošní Týden hudby hodnotím jako velice vydařený. Hlavní věc, která se letos povedla, bylo vrátit Týden hudby opět na náměstí a zpřístupnit ho tak širší veřejnosti, než tomu bylo možná minulý rok v amfiteátru,“ řekl Vojtěch Sedláček.

 

Vysokomýtské náměstí se tak opět stalo místem setkávání se s přáteli při skvělé muzice i dobrém jídle a pití. Úplnou tečkou na závěr byla páteční after party v amfiteátru M-klubu.

 

Organizátoři už teď začínají připravovat další ročník. My se tak můžeme těšit, koho se jim podaří domluvit. „Můžu říct opravdu horkou novinku, protože zrovna před pár minutami jsme se o tom bavili s manažerem Monkey Business a hovořili jsme o kapele J.A.R., takže uvidíme za rok… Myslím si, že by to byl krásný tahák,“ prozradil Vojtěch Sedláček.

Reportáž Famózní Týden hudby vzdal hold legendám

 

Týden hudby 2021, fotogalerie Lukáše Rufera

16. 8. - Laco Deczi a Celula New York

17. 8. - The Excited, Luboš Pospíšil & 5P