Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je čtvrtek 26.5.2022

Vánoční betlémská nálada láká do infocentra


Foto archiv TIC Vysoké MýtoI v letošním roce si mohou návštěvníci vysokomýtského Turistického informačního centra prohlédnout výstavu betlémů, která zdobí jeho interiér a okna od 27. listopadu do 2. února příštího roku. K vidění jsou betlémy tradiční, i zcela originální.

Vloni poprvé rozzářil přízemní okenní výklenky tohoto historické domu Vysokomýtský betlém. Ten byl vytvořen v průběhu roku 2020 členkami místního spolku variace vm s přispěním veřejnosti. A tak vznikl betlém s originálními postavičkami a domy, které našly inspiraci ve vysokomýtské architektuře. I v letošním adventním čase bude keramický betlém, jenž bude po setmění osvícen, zdobit okna a přispívat tak k pohodové vánoční náladě.

"Uvnitř infocentra si návštěvníci mohou prohlédnout betlémské scenérie ze sbírek Muzea Vysočiny Třebíč. K nepřehlédnutelným patří dva metry dlouhý a metr a půl vysoký betlém Josefa Pokorného. Poselství Vánoc umocňují další exponáty rozmanitých skříňových i závěsných betlémů," řekla Martina Skálová z Turistického informačního centra.

 

Foto archiv TIC Vysoké Mýto