Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je úterý 28.9.2021

Československý on-line koncert základních uměleckých škol z Vysokého Mýta a Spišské Belé


On-line československý koncertI v době pandemie a s tím spojené distanční výuky spolupracuje Základní umělecká škola Vysoké Mýto se zahraničními školami. Tentokrát spojila síly a umění se Základní uměleckou školou Ladislava Mednyánszkeho z partnerské Spišské Belé a společně vytvořily mezinárodní on-line koncert, kde se představili žáci z obou základních uměleckých škol. Žáky a příznivce hudby v úvodu koncertu pozdravily ředitelky škol Iva Vrátilová a Zuzana Kosturko. „Je mi velkou ctí že vás mohu přivítat na našem společném mezinárodním koncertě. Je to náš první koncert v distanční přeshraniční formě.  Tak si ho pojďme užít,“ řekla ředitelka vysokomýtské základní umělecké školy Iva Vrátilová.

 

Zuzana Kosturko, ředitelka Základní umělecké školy Ladislava Mednyánszkeho poděkovala ředitelce, a učitelům vysokomýtské ZUŠky za spolupráci a přípravu on-line koncertu a dodala: „Skladby, které zazní, si žáci nastudovali během distančního vyučování na našich školách. Věříme, že se brzy budeme moci setkat i osobně. Vážení příznivci hudby, jsme velmi rádi, že jste si vybrali tento on-line koncert a věříme, že budete mít dost dobrý signál, abyste ho mohli doposlechnout až do konce.“

 

Netradiční formu spolupráce škol ocenil i starosta Vysokého Mýta František Jiraský. „V dnešní době, která je poznamenaná lockdownem a pravidly boje proti pandemii, je společný on-line koncert hudebních škol jedinou možností, jak spolupracovat jinak, než jsme byli zvyklí v normálních dobách, a také jak se vzájemně potkat. Jsem proto velmi rád, že se takový projekt uskutečnil. Všechny přátele na Slovensko zdravím a všem, kdo se podíleli na tom báječném projektu, na té myšlence, děkuji,“ řekl starosta František Jiraský.

Československý on-line koncert základních uměleckých škol z Vysokého Mýta a Spišské Belé