Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je neděle 2.10.2022

Jungmannovy sady byly dalším místem, kde se běhalo pro dobrou věc (reportáž)


VideoreportážV úterý 22. června byl v Jungmannových sadech odstartován symbolický závod, kterého se zúčastnilo 18 tříd z místních základních škol. Cílem projektu je získat peníze na venkovní učebnu pro Speciální základní školu a praktickou školu ve Vysokém Mýtě. „Je to už druhý ročník Chocně v běhu, první byl před dvěma lety. S nápadem přišla studentská firma z obchodní akademie v Chocni, kdy jsme nejdříve chtěli udělat nějaký festiválek s hudbou, ale pak jsme spojili charitu, sport a kulturu a vytvořili jsme Choceň v běhu,“ řekl Lukáš Matějka, hlavní organizátor akce.

 

„V roce 2019 jsme běhali na vozík pro Nikolku. To se podařilo a byla to velmi úspěšná akce. Letos na jaře zase zazvonil telefon: „Chtěli bychom zase běhat. Co vy na to? Co byste potřebovali?“ Byli jsme překvapeni a řekli jsme, že běhat budeme určitě rádi, zvlášť, když byla distanční výuka a mnoho akcí se nekonalo. Vymýšleli jsme, co bychom potřebovali, a přišli jsme na to, že by bylo fajn vyběhat na venkovní učebnu,“ řekl Zdeněk Jiřena, zástupce ředitelky Speciální základní školy a praktické školy Vysoké Mýto. Učebna bude sloužit hlavně žákům praktickému výcviku. Její rozpočet je 200 tisíc korun. Případné další finance navíc by mohly učebnu vybavit.

 

Vrcholem celé akce bude koncert, který se koná v Chocni už tuto sobotu 26. června. Mimo jiné zde vystoupí kapely Echonaut, či Doctor Victor. „Je to nezisková věc, lidé do toho vkládají svoji energii ve svém volném čase a za to jim patří velký dík,“ dodal Zdeněk Jiřena.

REPORTÁŽ Jungmannovy sady ve Vysokém Mýtě bylo další místo, kde se běhalo pro dobrou věc

 

Plakát - koncert Běh pro specku