Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je pondělí 2.8.2021

Obrovský úspěch, Orel Vysoké Mýto postoupil do krajské divize


ILustrační foto archiv klub stolního tenisu, Orel Vysoké MýtoKrajský svaz stolního tenisu rozhodl, jak naložit se zbytkem sezóny, ve které v některých případech stačily k ukončení pouhé dva zápasy. Jak to tedy dopadlo? Podle vzoru z ligových a extraligové soutěže se sezóna předčasně ukončí a pořadí v tabulkách se vezme podle aktuálního stavu. Co to znamená pro oddíl stolního tenisu ve Vysokém Mýtě? Především to znamená, že A tým postoupil do divize Pardubického kraje. V soutěžích, které hrají pod hlavičkou Orla Vysoké Mýto, mají stolní tenisté kromě A týmu dalších pět mužstev, která si rovněž zaslouží pochvalu.

 

Největší úspěch zaznamenal A tým, který za celou sezónu našel pouze jednou přemožitele, a i když mu do konce sezóny zbývalo odehrát čtyři zápasy z celkových 22, svým bodovým náskokem by si i tak s největší pravděpodobností zajistil tolik kýžený postup z krajského přeboru do divize Pardubického kraje. 

 

V regionálním přeboru 1. třídy skončil B tým na 4. místě a C tým skončil na 3. místě regionálního přeboru 2. třídy. V regionálním přeboru 4. třídy skončila vysokomýtská mužstva na 7. a na krásném 3. místě.

 

Nejmladší hráči skončili v regionálním přeboru žactva na 7. místě.  

 

Největší radost je ovšem z postupu do divize. Vždyť podobná soutěž ve stolním tenisu se ve Vysokém Mýtě hrála přibližně před 40 lety, kdy se ještě jmenovala východočeský přebor. Je to pro oddíl tedy veliký úspěch a odměna po tvrdé práci a nastaveném režimu tréninků.

 

Teď stolní tenisty čekají ještě dva měsíce volna a pokud to situace dovolí, o prázdninách opět začínají trénovat a připravovat se na novou sezónu. Zejména na velmi těžké premiérové působení v nejvyšší krajské soutěži, divizi.

Miroslav Herel