Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je pondělí 2.8.2021

Zlato a stříbro pro Suchánka a Rolence z Mistrovství ČR na divoké vodě


Foto Aleš BerkaPoslední srpnový víkend byl pod lipenskou přehradou ve znamení  svátku divoké vody. Koryto Vltavy se zde naplní pouze jednou za rok a řeka je v tomto úseku vyhlášená svými náročnými peřejemi a právem se řadí mezi nejtěžší evropské tratě . Krom slalomových, raftových a kajakkrosových závodů, zde proběhlo i Mistrovství ČR dospělých ve sprintu a sjezdu na divoké vodě. Z Vysokého Mýta si zajistila účast a reprezentovala nás čtveřice závodníků. Nejlepšího výsledku dosáhl Daniel Suchánek, který společně s pardubickým Ondřejem Rolencem již potřetí v řadě obhájil titul mistra ČR na deblkanoi v klasickém sjezdu, ke které přidali stříbrnou medaili a ve sprintu. Dan navíc přidal na singlkanoi skvělé čtvrté místo z dlouhého sjezdu a páté ze sprintu.

 

Foto Aleš BerkaVýborně si vedla kajakářka Michaela Zedníčková, která obsadila mezi ženami výnikající osmé místo v dlouhém  sjezdu mezi ženami celkově a zároveň byla třetí mezi juniorkami. Za svým výkonem nezaostala ani ve sprintu, kde dojela celkově jedenáctá, opět třetí mezi juniorkami. Povedenou jízdu předvedli v dlouhém sjezdu také Filip Krejza s Jakubem Šilarem na deblkanoi. Ti skončili desátí, což znamenalo jejich nejlepší dosavadní umístění na MČR. Ve sprintu  dojeli třináctí. Solidní výkony předvedli oba i ve svých individuálních startech. Jakub Šilar bral na singlkanoi 16. místo ze sjezdu a 21. místo ze sprintu. Filip Krejza dojel v nejpočetnější kategorii kajakářů pro 21. místo ve sjezdu a 25. místo ve sprintu.

 

Naši výpravu ještě doplňovali žáci Filip Syrový, Matěj Kotrba a Ondřej Kvapil, kteří ještě nemohli startovat a přijeli sbírat zkušenosti z opravdové divoké vody alespoň tréninkově a nutno zmínit, že se s tratí prali velmi obstojně.

 

Lipnem obvykle seriál závodů  Českého poháru končí, v letošním roce ale naše závodníky ještě čekají dva přesunuté dlouhé sjezdy a MČR družstev ve Vyšším Brodě, které celý seriál netradičního průběhu soutěží zakončí.

Luděk Roleček

Foto Aleš Berka

 

Foto Aleš Berka Foto Aleš Berka
   
Foto Aleš Berka Foto Aleš Berka