Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je pondělí 2.8.2021

Vodní skauti napříč Prahou přes tři jezy


Vodní skauti napříč Prahou přes tři jezy, foto Jakub ŠilarV pondělí 28. září se v Praze konala tradiční skautská akce s názvem Napříč Prahou přes tři jezy. Jedná se o závod pětičlenných posádek na pramicích, přičemž trasa vede historickým centrem po Vltavě přes tři vyhlášené pražské jezy. Této akce se již více než dvacet let účastní i lodě z vysokomýtského střediska vodních skautů a každý rok obsazují v různých kategoriích nejvyšší příčky.

 

V letošním roce stála na startu jedna vysokomýtská posádka, která po vítězné šňůře mezi vlčaty, chtěla konečně prorazit i mezi skauty do 15 let, což se jí v posledních třech letech nedařilo. Po sedmém, třetím a druhém místě, měli kluci letos pochopitelně nejvyšší ambice. Navíc našemu středisku se v této kategorii podařilo zvítězit naposledy v roce 2010.  

 

Rekordních 40 posádek na startovní linii dávalo tušit, že to nebude zadarmo. Z vřavy v úvodních metrech se podařilo našim borcům nejlépe prokličkovat a postupně se propracovat až na čelo závodu. Náskok však nebyl veliký a hned za zádí jim dýchala na záda pardubická posádka a za ní loď ze střediska Luleč. Třetí zmiňovaní ale vysoké tempo nevydrželi a závod se proměnil v neúprosný boj pardubických a vysokomýtských skautů, který vydržel až pod druhý jez. Za Karlovým mostem se naší posádce podařilo náskok navýšit a udržet ho až do cíle, kde mohla v naprostém vyčerpání po letech slavit vítězství.

Jakub Šilar

 

Složení posádky: Jakub Zrzavý, Martin Metelka, Vojtěch Beneš, Filip Markl a kormidelník Jakub Šilar

 

Foto Jakub Šilar

 

Vodní skauti napříč Prahou přes tři jezy, foto Jakub Šilar  Vodní skauti napříč Prahou přes tři jezy, foto Jakub Šilar
   
Vodní skauti napříč Prahou přes tři jezy, foto Jakub Šilar