Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je pondělí 2.8.2021

Mistrovství světa poprvé ve Vysokém Mýtě


Ilustrační foto Autoklub Karosa, klub v AČRVe dnech 24. - 25. července přivítá Autodrom Vysoké Mýto jezdce Mistrovství světa, ale i Mistrovství Evropy, Mistrovství Evropy juniorů a Mezinárodního mistrovství ČR v disciplíně Supermoto. Supermoto je relativně mladá motocyklová disciplína, která si zaslouží zviditelnění a zvýšení povědomí mezi veřejností. Vznikla v 80. letech minulého století, kdy se s velkým ohlasem setkala myšlenka přivést dohromady speciály z různých disciplín, jako jsou silniční závody, motocross a plochá dráha. Stroje byly odvozeny z běžné produkce s určitým stupněm úprav. Supermoto je tak mnohem blíž veřejnosti, neboť s obdobnými motocykly se lze potkat v běžném provozu.

 

Mezi naše nejznámější jezdce v ČR v této disciplíně patří Petr Vorlíček, který získal dvakrát titul mistra Německa, dvakrát titul mistra Evropy, vicemistra světa v Supermoto národů a zde také třikrát obsadil třetí místo. Dále vlastní titul mistra Anglie a mistra České republiky. Mezi další úspěšné jezdce patří Milan Sitnianský, který se stal juniorským mistrem Německa, mistrem České republiky, vicemistrem světa v Supermoto národů, dále zde obsadil i dvakrát třetí místo. Další český jezdec Erik Provazník se stal mistrem Polska, mistrem České republiky a v Supermoto národů získal dvakrát třetí místo.

 

Autoklub Karosa Vysoké Mýto je dlouholetým pořadatelem v oblasti motoristického sportu. V současnosti se pořádají na vysokomýtském autodromu závody motokár, GP Miniracing a především podniky Supermota. V posledních letech došlo právě v této disciplíně k několika významným mezníkům. Mezi ně patří například společné závody mezinárodního mistrovství ČR a Rakouska a pořádání juniorského mistrovství Evropy.

 

Pokud to současná situace dovolí, čeká nás další posun v podobě pořádání Mistrovství světa, které by nebylo možné uskutečnit bez dlouholeté podpory Autoklubu ČR, města Vysokého Mýta, Pardubického kraje a Iveco Czech Republic.

Autoklub Karosa Vysoké Mýto, klub v AČR

Foto archiv Autoklub Karosa Vysoké Mýto