Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je neděle 2.10.2022

Stolní tenis: Vysoké Mýto první v krajském kole Českého poháru


Foto JányšV sobotu 19. června proběhlo v Lanškrouně krajské kolo Českého poháru. Nakonec se zúčastnilo jen trio týmů - Lanškroun, Vysoké Mýto a Žamberk, jelikož tým z Dolních Ředic se odhlásil. Český pohár se hraje systémem tří členných družstev do pěti vítězných bodů. V prvním utkání domácí Lanškroun hrající divizi nedal šanci Žamberku, který hraje krajský přebor, a jasně zvítězil 5:0. Tím si zajistil téměř postup, protože postupují první dva týmy do prvního celorepublikového kola.

 

Ve svém prvním utkání nastoupilo Vysoké Mýto právě proti Žamberku. Od vysokomýtských hráčů to byl velice ustrašený a nervózní výkon, ale pokud chtěli pomýšlet na postup, tak museli vyhrát. Vysoké Mýto v sestavě Dvořák, Vojnar a Fišer naštěstí zvítězilo v poměru 5:2, kde body přidal Fišer (3x) a Dvořák (2x). Tudíž o postupujících bylo jasno a o první místo si zahrálo Vysoké Mýto s Lanškrounem.

 

Vysokomýtští do utkání vstoupili špatně a prohráli první dva zápasy shodně 3:2, kde Vojnar neproměnil mečbol. První bod přidal Dvořák, když přehrál Jányše 3:2. V další sérii zápasů přidal body Dvořák s Fišerem, kde pouze Vojnar prohrál. Za stavu 3:3 byla na řadě poslední série zápasu, která měla určit přeborníka Pardubického kraje Českého poháru. Fišer prohrál s Jányšem 3:0, Vojnar konečně přidal důležitý bod, když odvracel mečbol, aby nakonec vyhrál 3:2 na sety. Za stavu 4:4 hrál poslední zápas dne Dvořák s Vybíralem. Zápas skončil jak jinak než v pátém setu o dva míčky ve prospěch Dvořáka a tím Vysoké Mýto ovládlo Český pohár poprvé v historii a může se již těšit na republikový los, kde se již utká s ligovými celky.

Martin Dvořák

Foto Ondřej Jányš

 

Foto Jányš Foto Jányš
   
Foto Jányš