Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je středa 17.8.2022

Medailové žně pro vysokomýtskou kanoistiku na Mistrovství ČR žactva a dorostu


Foto Jakub ŠilarPoslední červnový víkend hostily Strakonice nejvyšší domácí soutěže ve sjezdu na divoké vodě. Na programu bylo sobotní mistrovství ČR dorostu v individuálních kategoriích i v družstvech a žákovský Český pohár. V neděli pak jeli o mistrovské medaile žáci a o pohárové body zápolili junioři. Po oba dny navíc přibyly dva pohárové závody pro dospělé, jenž byly náhradou za zrušené jarní závody. Po předchozích bouřkách voda v Otavě výrazně stoupla, zmizely nepříjemné mělčiny a mohly se tak odjet další dlouho očekávané závody.

 

Na startu opět nechyběla početná výprava z SKK Vysoké Mýto a nutno podotknout, že byla velmi úspěšná. V sobotním MČR dorostu si nejlépe vedla mladší dorostenka Michaela Zedníčková, která si fantastickou  jízdou dopádlovala pro titul mistryně ČR na kajaku, a na singlkánoi přidala stříbrnou medaili. Sbírku medailí zkompletovala v závodě družstev, když spolu s Nelou Holubovou a Annou Jasanskou získaly bronzové medaile. Pozadu ale nezůstal ani Ondřej Kvapil, který se stal vítězem ČP žáků na singlkánoi a na deblkanoi si společně s Matějem Kotrbou dojel pro stříbrné medaile. Po medaili sahal mezi žáky v nejnabitější kategorii kajakářů i Filip Syrový, který skončil po výborném výkonu na skvělém pátém místě. V ČP dospělých jsme tentokrát měli pouze dva zástupce. Daniel Suchánek po zranění dojel v sobotu na šestnáctém místě a v neděli k závodu nemohl nastoupit. Jakub Šilar po solidních výkonech bral 18. a 16. místo.

 

V nedělním MČR žáků potvrdil svoji suverenitu na C1 Ondřej Kvapil ziskem zlata mezi staršími žáky když daleko od pódiového umístění nebyl ani Matěj Kotrba, který skončil ve stejné kategorii osmý. Kvalitní výkon mezi kajakáři svým pátým místem zopakoval Filip Syrový. Po individuálních závodech bylo na řadě zápolení v družstvech. Zde se odehrálo několik překvapení. O první z nich se postarala hlídky kajakářů ve složení Václav Sedlák, Jakub Zrzavý a Filip Syrový, kteří si oproti papírovým předpokladům dojeli pro bronzové medaile. O ještě větší senzaci se postarali naši singlkanoisté, kde se Jáchym Vosmek, dokázal oproti individuálnímu závodu zrychlit o 40 vteřin a společně s Ondřejem Kvapilem a Matějem Kotrbou vybojovali skvělé druhé místo. Třetí místo vybojoval i tým deblkanoistů ve složení Holubová-Kvapil, Syrový-Vosmek, Kotrba-Sedlák. Dobrou formu svým vítězstvím i v nedělním ČP juniorů potvrdila také Michaela Zedníčková.

Jakub Šilar, Luděk Roleček

 

Další umístění Vysokomýtských závodníků:

Zrzavý Jakub – 16. místo MČR d K1dm

Veniger Jiří  - 23. místo MČR d K1dm

Sedlák Jakub – 24. místo MČR d K1dm

Syrový – Bek (Týniště) – 5. místo MČR d C2dm

Jáchym Vosmek – 11. místo MČR ž C1žs

Holubová Nela –  9. místo MČR ž K1žs

Jasanská Anna – 12. místo MČR ž K1žs

Sedlák Václav – 16. místo MČR ž K1žs

Jetmar Ondřej – 22. místo MČR ž K1žm

Voříšek Václav – 26. místo MČR ž K1žs

 

Foto Jakub Šilar

 

Foto Jakub Šilar Foto Jakub Šilar
   
Foto Jakub Šilar Foto Jakub Šilar
   
Foto Jakub Šilar