Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je pondělí 2.8.2021

MS Supermoto ve Vysokém Mýtě je výbornou vizitkou organizačního týmu a důkazem kvality autodromu


plaktAutodrom ve Vysokém Mýtě se připravuje na blížící se mimořádnou událost. Ve dnech 24. - 25. července bude hostit Mistrovství světa a také Mistrovství Evropy, Mistrovství Evropy juniorů a Mezinárodní mistrovství ČR v disciplíně Supermoto. „Vysokomýtský autodrom se řadí mezi nejvýznamnější česká motoristická sportoviště. Za dobu své existence se stal dějištěm řady republikových mistrovství i mezinárodních závodů v různých motoristických disciplínách a získal si velké renomé. To, že se Mistrovství světa a Mistrovství Evropy Supermoto koná ve Vysokém Mýtě, je výborná vizitka práce organizačního týmu a důkazem kvality autodromu. Pro příznivce motoristického sportu je to unikátní šance sledovat závody nejvyšší úrovně přímo na domácí trati. Doufám, že se závody vydaří, budou mít vysokou sportovní úroveň a proběhnou bez zranění,“ řekl starosta František Jiraský.

 

Za organizací motoristických závodů ve Vysokém Mýtě stojí Autoklub Karosa. „Součástí zdejší bohaté automobilové tradice je také Autoklub Karosa, který už desítky let pořádá nejrůznější motoristické závody. Ty se konaly zprvu ve městě a po polovině 70. let na autodromu. Do povědomí milovníků motorů i obyvatel města se zapsal například závod motokár nazvaný Vysokomýtský čtverec, který se poprvé jel na náměstí v roce 1961,“ řekla starosta.

 

V současnosti se pořádají na vysokomýtském autodromu závody motokár, GP Miniracing a především podniky Supermota, což je relativně mladá motocyklová disciplína, která vznikla v 80. letech minulého století. A právě tato disciplína nyní přiveze poprvé do Vysokého Mýta Mistrovství světa a Mistrovství Evropy.