Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je pátek 17.9.2021

Pastvinský maratón – 9. kolo ČESKÉHO POHÁRU v dálkovém plavání


Foto archiv Plavecký klub Vysoké MýtoPastvinský maraton pořádaný Plaveckým klubem Vysoké Mýto se konal poslední srpnovou neděli. Počasí nám moc nepřálo, přesto se závody podařilo úspěšně uspořádat. Při měření teploty vody se teploměr zastavil na 17,3 °C, teplota vzduchu byla  pouze 12,5 °C. V průběhu závodů se několikrát počasí změnilo, takže chvíli „padaly trakaře“ a chvílemi z mraků vykouklo sluníčko.

 

Na Pastvinách se v barvách vysokomýtského plaveckého klubu představilo celkem 11 plavců. K již zkušeným dálkařům, kteří pravidelně úspěšně reprezentují Plavecký klub Vysoké Mýto, se přidali i plavci, kteří se věnují hlavně bazénovému plavání.

 

Za vyzdvihnutí určitě stojí pokračování dvojboje v podání Nikoly Brýdlové, která po sobotní desítce v Kolíně absolvovala další desetikilometrovou trať také na Pastvinách. Ve stejně studené vodě jako v Kolíně vylepšila umístění o 2 příčky. Tímto heroickým výkonem se Nikča v celkovém pořadí Českého poháru posunula na výborné 5. místo v kategorii mladších dorostenek.

 

Na stejné trati se také představila naše nejzkušenější dálkařka Justýna Mašková. Do závodů odstartovala společně se závodníky na trati 5 kilometrů. První polovina závodu se jela ve vysokém tempu. Poté, co závod ukončili „pětkaři“, tempo trochu upadlo. Zbytek závodu Justýnka jela v kontaktu se svojí největší soupeřkou v kategorii mladšího dorostu Bárou Kotoučovou z Neratovic. Bára v posledních kolech našla více sil a obsadila 2. místo v kategorii open, Justýnka brala bronzovou medaili. Přesto uhájila 1. místo v Českém poháru v kategorii mladšího dorostu a 3. místo v kategorii open (ženy, starší dorost, mladší dorost). Rozuzlení se dočkáme o dalším víkendu na Mělicích.

 

Podruhé v této sezoně na stupně vítězů v kategorii kadetek vystoupala Zuzka Pospíšilová na trati 5 kilometrů, kdy časem 1:08,24 byla dokonce rychlejší než vítěz v kategorii kadetů. Zuzce stále ještě schází nepatrný kousíček k absolutní špičce mezi kadetkami, ale poctivým přístupem k tréninkům se jí tento rozdíl daří neustále zmenšovat. Další možnost bude mít při superfinále kadetek.

 

Přestože Tomáš Winkler není kamarád se studenou vodou, svůj závod na 3 kilometry opanoval stylem start - cíl a zvítězil v kategorii staršího žactva. Tom má stále ještě teoretickou šanci zvítězit v celkovém pořadí Českého poháru, který  bude pokračovat o příštím víkendu.

 

Na trati 5 kilometrů se představil Adam Novotný. Adam bohužel na čtvrtém kilometru odstoupil z prvního místa kvůli bolesti ramen a podchlazení.

 

Z plavců, kteří se pravidelně neúčastní závodů v dálkovém plavání, se na 3 kilometrové trati představily Dorota Metelková a Anežka Bezdíčková. Obě děvčata již mají zkušenosti se závody na otevřené vodě z loňského roku. Rutinně si poradily s tratí i s nepřízní počasí a vyplavaly si 4. a 5. místo v kategorii starších žaček.

 

Foto archiv Plavecký klub Vysoké MýtoPochvala určitě patří Sofii Poppové, Jakubovi Čápovi a Jakubovi Tošovskému, kteří atmosféru dálkového plavání zažili poprvé, nezalekli se těžkých podmínek a úspěšně dokončili závod na kilometrové trati. Sofča v kategorii mladších žaček obsadila s minimálním odstupem na stupně vítězů krásné 4. místo. U těchto plavců doufáme, že se nenechali odradit nepřízní počasí, které panovalo na Pastvinské přehradě, a uvidíme je na startu dálkového plavání častěji.

Trenéři Plaveckého klubu Vysoké Mýto

Foto archiv Plavecký klub Vysoké Mýto

 

 

 

 

 

Výsledky:

Brýdlová Nikča 2004                                               Mašková Justýnka 2005

10 km 2:30,43     5. místo                                        10 km 2:15,04       3. místo

 

Novotný Adam 2007                                                Pospíšilová Zuzka 2006

5 km   DNF                                                               5 km    1:08,24      3. místo

 

Winkler Tom 2008                                                   Jakoubek Jiří 1989

3 km  0:38,48        1. místo                                      3 km    0:42,40       2. místo

 

Bezdíčková Anežka 2008                                        Metelková Dorka 2009

3 km   0:51,20        5. místo                                      3 km   0:46,14       4. místo

 

Poppová Sofča 2010

1 km   0:19,31         4. místo

 

Čáp Jakub 2006                                                       Tošovský Jakub 2009

1 km   0:21,27         mimo soutěž                           1 km   0:21,02        mimo soutěž

 

Foto archiv Plavecký klub Vysoké Mýto

 

Foto archiv Plavecký klub Vysoké Mýto Foto archiv Plavecký klub Vysoké Mýto