Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je pátek 23.6.2017

Parním vlakem na SODOMKOVO VYSOKÉ MÝTO


plakat SVM 2017 vyrezNa náměstí Přemysla Otakara II. ve Vysokém Mýtě se v sobotu 3. června od 9.00 koná XI. ročník festivalu SODOMKOVO VYSOKÉ MÝTO věnovaného automobilismu, kultuře a životnímu stylu 20. – 40. let 20. století. Návštěvníci se mohou těšit na elegantní automobily vyrobené v Sodomkově karosárně, výstavu historických kabrioletů, četníky, hasičské stříkačky, koncerty, divadlo a další zajímavý program. Po celý den budou jízdy parního vlaku na trase Choceň – Vysoké Mýto – Litomyšl. Videopozvánka na festival ZDE

 

 

 

 

 

 

PROGRAM

 

Dopolední část od 9 do 12 hodin

Sraz automobilů s karosérií Sodomka (9 – 11 hodin)

Výstava historických kabrioletů (9 – 17.00)

Divadlo Činema uvádí: Lunapark filmových vynálezů (9:00 – 9:45) průchozí workshop pro děti

Četnická pátrací stanice v akci (9:30 – 9:50)

Elegance první republiky (9:50 – 10:10)

Divadlo Činema uvádí: Chacha Chichi (10:00 – 10:45)

Poo-zor! Československá armáda (10:10 – 10:30)

Vystoupení skupiny Šlapeto (10.30 – 11.45 hodin)

Divadlo Činema: A-ni-ma-ce pro děti i dospělé! (11:00 – 14:45)

Mistři kočárníci – ukázky základních řemesel pro stavbu kočárů (po celé dopoledne)

Mlácení prázdné slámy – stabilák, mlátička a lisovačka v pohybu (po celé dopoledne)

Jak se hasilo za první republiky (po celé dopoledne)

 

V pravé poledne, železniční zastávka Vysoké Mýto město

12:00 – 13:00

Sraz historických plášťových kol

Jízda elegance historických plášťových kol za doprovodu Bridge Bandu

Parní vlak 423.009 na železniční zastávce Vysoké Mýto město – pár slov k historii vlaku

 

Odpolední část 13.00 – 19.00 hodin

Výstava historických kabrioletů (9 – 17.00)

Mistři kočárníci – ukázky základních řemesel pro stavbu kočárů (do 17 hodin)

Mlácení prázdné slámy – stabilák, mlátička a lisovačka v pohybu (do 17 hodin)

Jak se hasilo za první republiky (do 17 hodin)

Vystoupení skupiny Bridge Band (13:00 – 13:30)

Stavba kočárů a karoserií ve 20. letech 20. století (13:30 – 14:30)

Četnická pátrací stanice v akci (14:30 – 14 :50)

Cyklo reje – synchronizovaná skupinová krasojízda na kole (14:50 – 15:00)

Závody historických plášťových kol – Vysokomýtský čtverec (15:00 – 15:45)

PidiCinema Orchestra uvádí: němý film a živou hudbu (15:00 – 15:45) projekce pásma němých filmů s dobovým úvodem a živou hudbou. Rodinný program.

Poo-zor! Československá armáda (15:45 – 16:10)

Ozvuč němý film! (16.00 – 16:45) průchozí workshop pro děti i dospělé

Hoříí! Hašení ohně dobovými stříkačkami (16:10 – 16:20)

Komentovaná přehlídka kabrioletů za doprovodu orchestru Gustava Broma (16:30 – 17:00)

Vystoupení orchestru Gustava Broma (17:00 – 18:00)

Kabaretní Studio uvádí: První republiku (18:00 – 18:45) kabaretní představení. Pro dospělé publikum.

Elektro swing -  DJ DayD a saxofonista Serious Sax (19:00 – 22:00)

 

Po celý den

Jízdy parního vlaku na trase Choceň – Vysoké Mýto – Litomyšl

(jízdní řád ZDE)

Stanoviště četnické pátrací stanice; Stanoviště Československé armády; Výstava kočárků; Výstava šlapacích autíček; Dobový fotoateliér; Produkce flašinetáře; Zmrzlina od cyklocukráře; Dětský koutek – staročeská střelnice, historický kolotoč, dobové hry; Jízdy koňským kočárem; Jízdy historickým autobusem RO;

 

 

SVM 2017

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Den otevřených dveří firmy Iveco Czech Republic, a.s.

9:00 – 14:00 hod. Kyvadlová autobusová doprava zajištěna

 

ZMĚNA PROGRAMU VYHRAZENA

 

Pořádáno ve spolupráci se Společností přátel Carrosserie Sodomka

 

 

Jízdní řád parního vlaku:

                 
Česká Třebová 8:16             18:31
Choceň 8:50             18:05
Choceň 8:51             17:37
Slatina u Vysokého Mýta 9:00             17:28
Vysoké Mýto 9:06 - 9:10 11:44 12:12 13:40 14:20 15:40 16:20 17:21
Vysoké Mýto město 9:14 - 9:45 11:24 - 11:40 12:16 - 12:27 13:36 14:27 15:14 - 15:36 16:27 17:16
Hrušová 9:56 11:13 12:38 13.23 14:38 15:03 16:38 17:03
Cerekvice nad Loučnou 10:05 11:10 12:40 13:20 14:40 15:00 16:40 17:00
Cerekvice n. L. zast. 10:10 11:02            
Litomyšl 10:26 10:45            

 

 

Plakat SVM 2017