Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je pondělí 10.5.2021

Než nám opět zavřeli bazény


JFoto PKVMako většina sportovců, tak i plavci jsou pandemickou situací výrazně omezeni ve trénování a taky v závodění. Od září se po jarní závodní odmlce opět začaly rozbíhat závody. Naši vysokomýtští plavci využili možnost si zasoutěžit a vyjeli do Mladé Boleslavi a Pardubic.

 

V polovině září se vysokomýtský klub zúčastnil tradičního závodu mladšího žactva v Mladé Boleslavi (43. ceny Mladé Boleslavi a memoriálu Miroslava Tottera). Vysoké Mýto reprezentovaly mladší žačky Sára Holubová a Dorota Metelková. Vzhledem k tréninkovému výpadku a ve srovnání s velkými kluby, které trénovaly celé léto ve svých domovských bazénech, nejely na závody s medailovými ambicemi, ale s cílem zlepšit si svoje osobní maxima. Cíl se podařil. Sára si zlepšila své osobní rekordy ve většině startů. Při polohovém závodě se jednalo o velký „osobák“ – zlepšení o 10 vteřin. Dorotka si vylepšila své rekordy ve všech svých pěti startech.

 

Celkem třináct vysokomýtských plavců se první říjnovou sobotu účastnilo závodu „Pardubické sprinty“ na krátkém bazénu. Oběma tréninkovým skupinám, jak starším, tak i mladším žákům PKVM, se tyto závody velmi vydařily. Téměř všem plavcům se podařilo vybojovat medailové umístění a proměnit většinu svých startů na své osobní rekordy.  

 

Celkem si přivezli plavci z Vysokého Mýta 29 medailí.

 

Většina plavců ze skupiny trenéra Lukáše Nováka (skupina starších plavců a dorostu) se v bazéně představila po hodně dlouhé době, naposledy závodili v únoru 2020. I přes tréninkové manko předvedli skvělé výkony.

 

Největší pochvalu si určitě zaslouží Tomáš Winkler (2008), Adam Novotný (2007) a Daniel Spilko (2004). Všichni tito plavci zaznamenali výrazná zlepšení osobních rekordů a také umístění na stupních vítězů. Tom předvedl největší zlepšení v disciplíně 100 m polohový závod, kdy svůj osobák vylepšil o neuvěřitelných 10 vteřin. Za vyzdvihnutí určitě stojí Adamův výkon na trati 100 m kraul, kdy poprvé a hned výrazně překonal hranici jedné minuty.

 

Další, kdo si zaslouží vyzdvihnout, je určitě Zuzka Pospíšilová (2006), která je v této skupině nová. Po měsíci tréninků přišlo pěkné zlepšení ve většině disciplín s výjimkou znakařské stovky.  

                    

U tréninkové skupiny mladších plavců (pod vedením trenéra Davida Metelky) za zmínku stojí výkony Sáry Holubové a Anežky Bezdičkové na motýlkářských tratích, kde Sára na 100 m vylepšila svůj 14 dnů starý osobní rekord o více než 7 vteřin a získala tak svoji první medaili za třetí místo. Anežce se také poprvé podařilo vystoupat na stupně vítězů, a to hned na ten nejvyšší (zlatá medaile), kdy 50 m uplavala za 35 vteřin. Ve stejném závodě Sára obsadila opět třetí místo.

 

Výborným výkonem na motýlku se představil i nový klubový plavec - Jakub Dzivý (zlatá medaile na 100 m a stříbrná na 50 m). V konkurenci s o rok staršími plavci získal celkem pět medailových umístění.

 

Na svých oblíbených tratích získaly medaile i Sofie Poppová a Dorota Metelková. Shodně obě dvě zvítězily ve svých kategoriích na 50 m znak. Sofie přidala stříbrnou medaili na 50 m motýlek a Dorotka bronzovou medaili na 50 m kraul.

 

Závody se velmi povedly i Petru Bláhovi, který sice medaili nevybojoval, ale velmi výrazně si zlepšil své osobní rekordy ve všech zaplavaných disciplínách. Tím zúročil svůj zodpovědný přístup k tréninku.

Lukáš Novák a David Metelka, trenéři Plaveckého klubu Vysoké Mýto

 

Foto archiv PKVM Foto archiv PKVM
   
Foto archiv PKVM Foto archiv PKVM